Skip navigation

Dyson uurib õhu kvaliteeti

Dysoni õhukvaliteedi projekt varustab inimesi linnades meie õhukvaliteedi seljakoti prototüübiga, alates ajakirjanikest kuni lapsevanemate ja fitnessiekspertideni. Seljakott kogub oma tavapäraste harjumuste täitmisel õhukvaliteedi andmeid, mis aitavad meil mõista, kuidas saastetasemed muutuvad meie igapäevaelus.

Linna õhuvaade

Estonian

Dyson uurib õhu kvaliteeti: Sydney

Pärast Austraalia laastavaid põõsastepõlenguid ja COVID-19 lukustuse mõju on õhukvaliteedi tähtsus nii kodus kui ka väljaspool kodu muutunud austraallaste jaoks tähtsamaks kui kunagi varem. Leah, kahe lapse ema Sydneys, on kasutanud Dysoni õhukvaliteedi seljakotti, et koguda andmeid oma isikliku kokkupuute kohta õhusaastega oma igapäevase rutiini jooksul.

Leah ja pere Sydney rannas õhukvaliteediga seljakott seljas

Leahi andmete tulemused näitasid, et saastetase on suurenenud igapäevaste rutiinsete tegevuste, näiteks toiduvalmistamise, koristamise ja autoga sõitmise ajal. Loe kogu aruannet siit.

"Kasutades meie ainulaadset algoritmi õhusaastega kokkupuute üksikasjalike aruannete töötlemiseks, võimaldab see uuenduslik tehnoloogia jälgida õhukvaliteeti nii siseruumides, õues kui ka liikvel olles. Veelgi enam, see kõik mahub seljakotti."

Alex Knox Dysoni keskkonnahoolduse asepresident

Dysoni õhukvaliteedi seljakott

Dysoni õhukvaliteedi seljakott, mis on projekteeritud teadusuuringute eesmärgil, on aastatepikkuse kogemuse ja õhupuhastustehnoloogia uurimise tulemusena saadud teadmiste tulemus. Dysoni insenerid töötasid meie puhastite sensoritehnoloogia ümber, muutes selle väiksemaks, kergemaks ja kaasaskantavamaks - see on ideaalne õhu kvaliteedi mõõtmiseks liikvel olles.

Kolm seljakoti andurit kasutavad andmete töötlemiseks unikaalseid algoritme. Esimene mõõdab temperatuuri ja niiskust. Teine tuvastab gaase, näiteks lämmastikdioksiidi (NO2). Kolmas kasutab lasereid PM2,5 ja PM10 tuvastamiseks. Need andmed kombineeritakse pardal olevast GPSist kogutud teabega, et koostada aruandeid õhukvaliteedi kohta.

Seljakott koos selle sees olevat tehnoloogiat näitava pildiga

Linnades esinevad tavalised saasteained

 • PM10

  PM10

  Potentsiaalselt kahjulik õietolm ja allergeenid.

 • Lämmastikdioksiid

  Lämmastikdioksiid (NO2)

  Leidub suurtes kontsentratsioonides maanteede lähedal.

 • PM2.5

  PM2.5

  Mikroskoopilised osakesed, mis pärinevad tööstuslikest heitmetest ja puidu põletamisest. Need võivad tungida sügavale hingamisteedesse.

Saasteained ei ole probleemiks ainult välitingimustes.

Dysoni puhastusseadmed kasutavad sama intelligentset sensoritehnoloogiat, et tuvastada ja kinni püüda siseruumides olevad osakesed ja gaasid.

Dyson Pure Hot + Cool