Skip navigation

Originaalne, hügieeniline kätekuivatustehnoloogia

2006. aastal esitlesime andurite abil töötavat puutevaba kätekuivatit Dyson Airblade™, mille HEPA-filtreeritud õhk kuivatab teie käed.

Dysoni digitaalse mootoriga Dyson Airblade™-i kätekuivatid on kiireimad hügieenilised kätekuivatid, mis kasutavad HEPA-filtreeritud õhku.

Ainult Dyson kuivatab nagu Dyson.

Dyson Airblade’i tootevalik

Hügieeniline ja objektiivselt tõestatult turvaline1

Puutevaba kasutus. Varustatud HEPA-filtriga Paberikulu pole

Tõestatult ei tekita rohkem aerosoole kui paberrätikud.2
Puuduvad paberjäätmed.

Dyson Airblade’i kätekuivatid, mille puhul aerosooli teket katsetati.

Kuidas tehakse sõltumatuid katseid

Airmid Healthgroup viis kontrollitud keskkonnas läbi sõltumatud katsed, kasutades valamut, paberrätikuid ning Dyson Airblade’i kätekuivateid W+D, dB, V ja 9 kJ. Kõiki katseid korrati kolm korda, kasutades eraldi paberrätikuid ja kuivateid.

Tulemused näitasid, et ükski Dyson Airblade’i kätekuivati ei avaldanud olulist mõju ümbritsevale õhule. See toetab varasemaid uuringuid, mis näitasid, et meie kätekuivatid on sama hügieenilised kui paberrätikud.

Elujõuliste (bakteri)proovide koguarv P tahkeid osakesi aerosooliproovides

V număr total viabil de probe (bacterii) P probe de particole/aerosoli
Airmidi katselaboris olevate Dyson Airblade’i kätekuivatite joonis

Mida sõltumatud katsed näitasid


 • Need näitasid, et võrreldes paberi kasutamisega ei teki rohkem aerosoole.2
  Jäätmeid ei teki.


 • Näidati, et neil pole olulist mõju ümbritsevale õhule.2

Mis on aerosoolide teke?

See tähendab tahke aine või vedelikuosakeste heljumi eraldumist õhku. Aerosoolid on gaas (nt õhk) koos selles heljuvate tahkete või vedelate osakestega.

Olenevalt nende tekkest võib nende koostis olla erinev ning võivad sisaldada baktereid ja viiruseid. Aerosooliosakesed võivad olla erineva suurusega, ja võivad olla koguni nii väikesed kui 0,3 mikronit.

În timp ce particulele mari, mai grele, tind să cadă pe podea, aceste particule mai mici tind mai degrabă să ramână în suspensie în aer, să fie "aerosolizate". Aerosolii sunt prezenți peste tot în jurul nostru.Kui suuremad ja raskemad osakesed langevad enamasti põrandale, jäävad väiksemad osakesed tõenäolisemalt õhku hõljuma ja tekib aerosool. Aerosoole leidub kõikjal meie ümber.

Joonis kujutab karvu ja muid väiksemaid osakesi.

HEPA-filtrid püüavad kinni kuni 0,1 mikroni suurused osakesed.

Kõik Dyson Airblade’i kätekuivatid kasutavad HEPA-filtreid ja kuivatavad käsi puhastatud õhuga.

Katsetega on tõestatud, et need püüavad kinni 99,95% osakestest suurusega kuni 0,1 mikronit. Filter püüab kinni ka bakterid ja viirused.

See kuivatab käsi mitte musta, vaid puhastatud HEPA-õhuga.

Filter Dyson Airblade 9kJ osakesi kinni püüdmas

Puutevaba tehnoloogia

Dyson Airblade™-i kätekuivatid kasutavad andureid. Loodud hügieeniliseks puutevabaks kasutamiseks.

Need andurid on programmeeritud käsi tuvastama ja automaatselt kuivatamist alustama. See võimaldab kasutajatel käed seadmest eemal hoida.

 • Infrapunaanduri tehnoloogiaga Airblade Wash+Dry kätekuivati

  Kätekuivatil Dyson Airblade Wash+Dry on infrapunaandurid, mis tuvastavad automaatselt käed pesemiseks ja kuivatamiseks. Kuivati läheb pesurežiimilt automaatselt kuivatusrežiimile.

 • Infrapunaanduri tehnoloogiaga Airblade 9kJ kätekuivati

  Dyson Airblade 9kJ on varustatud ülikiirete infrapunaanduritega, mis aktiveerivad HEPA-filtreeritud õhujoa. Need on loodud optimaalseks kasutuskogemuseks.

 • Mahtuvusanduri tehnoloogiaga Airblade V kätekuivati

  Kuivatil Dyson Airblade V on mahtuvusandurid, mis käivitavad HEPA-filtreeritud õhu automaatselt niipea, kui käed sisestatakse töötsooni.

Sõltumatute katsetega tõestatud hügieenilisus

Kiire kuivatusaeg

Põhjalik kätepesu ja nõuetekohane kuivatamine on tõestatud meetodid bakterite ja viiruste leviku vähendamiseks.

Dyson Airblade™-i käekuivatid kuivatavad 10–14 sekundiga5 ja aitavad vähendada bakterite hulka kätel.4

Naine kuivatamas käsi Dyson Airblade Wash+Dry’ga.

Tõestatud töökindlus avalikes tualettruumides kogu maailmas

Alates esimese Dyson Airblade™-i käekuivati mudeli turuletoomisest 2006. aastal on kogu maailma avalikes tualettides neid seadmeid kasutanud miljonid inimesed.

Kuigi kõigil seadmetel on 5-aastane garantii, on need loodud nii, et nõuetekohase hoolduse korral kuivatavad käsi veel palju kauem. Erinevalt paberrätikutest ei saa Dyson Airblade™-i käekuivati kasutades otsa.

Avastage Dyson Airblade™-i kätekuivatite valik

 • Naine kuivatamas käsi Dyson Airblade V-ga

  Dyson Airblade V logo

  Antibakteriaalse töötlusega pind

  Kätekuivati Dyson Airblade V Nickel korpusele on kantud tõestatult antibakteriaalne ja antiviiruslik lisand, mis vähendab tõhusalt bakterite ja H3N2-viiruse (gripi)7 paljunemist.

 • Käte kuivatamine kuivatiga Dyson Airblade Wash+Dry

  Dyson Airblade Wash+Dry logo

  Peske ja kuivatage kraanikausi kohal

  Când ai tehnologia Airblade™ într-o baterie de lavoar, utilizatorii nu mai trebuie să se miște către altă zonă de uscare, așa că ajunge mai puțină apă pe podea.

 • Naine kuivatamas käsi Dyson Airblade 9kJ-ga.

  Dyson Airblade 9kJ-i logo

  Curved Blade™-i kujundus

  Kaks 0,45 mm ava tekitavad 640 km/h õhujoad, mis kohanduvad käte kujuga ja eemaldavad vee kiiremini.

Korduma kippuvad küsimused

Paberrätikute tootjad kasutavad mitmeid uuringuid selleks, et esitada julgeid, kuid ebatäpseid väiteid. Üldiselt ei ole neid uuringuid läbi viidud tingimustes või stsenaariumide korral, mis imiteeriksid tegelikke olukordi, kus inimene kasutab Dyson Airblade’i käekuivatit mõistlikult. Neid uuringuid läbi viinud teadlased suutsid selliseid tulemusi saavutada ainult siis, kui nad saastasid kindaid tugevalt bakterite ja viirustega ning kuivatasid neid seejärel Dyson Airblade’i käekuivatiga, ilma neid eelnevalt pesemata. Bradfordi ülikooli (Ühendkuningriik) ja Hongkongi polütehnilise ülikooli läbi viidud uuringud on näidanud, et õigel kasutamisel vähendavad Airblade’i kätekuivatid bakterite arvu kätel.

Dysoni tellitud uus sõltumatu uuring aerosoolide tekke kohta näitab, et käte kuivatamine Dyson Airblade’iga ei tekita rohkem aerosoole kui paberrätikute kasutamine, ning et Dyson Airblade’i kätekuivatite kasutamine on hügieeniline ja ohutu.1

HEPA on tähtlühend sõnadest High Efficiency Particulate Air (suure efektiivsusega tahkete osakeste filter). Selleks, et filter oleks HEPA-originaalfilter, nagu need, mis on paigaldatud kõikidesse Dyson Airblade™-i kätekuivatitesse, peab see läbima standardis EN1822-5 ja IEST-RP-CC001.6 määratletud katsed. Mitte-HEPA filter ei suuda nii suurt tõhusust saavutada.

Kätepesu on oluline bakterite ja viiruste leviku vähendamise meetod. Korralik käte kuivatamine on seejuures tähtis samm, sest märjad käed võivad levitada kuni 1000 korda rohkem baktereid kui kuivad käed.8 Dyson Airblade™-i käekuivatid on tõestatult sama hügieenilised kui paberrätikutega kuivatamine,9 kuid väiksema keskkonnamõjuga ja madalamate tegevuskuludega.10

Dyson Airblade™ kätekuivatite valik

Inimene kuivatamas käsi Dyson Airblade Wash + Dry kuivati all.

Miks valida ettevõttesse Dyson

1 Suen jt. 2019 SR ja põhineb sõltumatu labori läbi viidud uuringu käigus 28,5 kuupmeetrises katsekambris käte kuivatamise ajal õhus leiduvate bakterite ja aerosoolide (0,3 kuni üle 5 mikroni) mõõtmisel.
2 Põhineb käte kuivatamise ajal tekkinud aerosooli mõõdetud kogusel. Katse viis läbi sõltumatu labor Airmid Healthgroup Ltd.
3 HEPA-filtrit on katsetatud vastavalt standardile EN1822-5 sõltumatus katselaboris kontrollitud katsetingimustel.
4 Snelling et al. (2010) JAM.
5 Kuivatusaeg määrati kindlaks Dysoni katsemeetodiga 769, mille aluseks on protokoll P335 0,1 g jääkniiskuse mõõtmiseks.
6 Uuring viidi läbi 2020. aasta juulis 14 riigis ja 8758 vastanu seas vanuses 18 ja üle selle. Protsendid võivad riigiti erineda.
7 Testitud välises laboris vastavalt standardile ISO 22196 E. coli, Salmonella enterica, Staphylococcus aureus’e ja Klebsiella pneumoniae suhtes ning vastavalt standardile ISO 21702 H3N2-gripiviiruse suhtes.
8 Patrick et al. (1997) EI.
9 Mutters & Warnes (2019) JHI.
10 Arvutused leiate aadressilt www.dyson.com.ee/calcs